Tu jesteś:

Blog firmowy Trustnet

nowy system CMS

Uruchomiliśmy nową stronę demonstracyjną naszego systemu zarządzania treścią, który wykorzystujemy do projektowania stron internetowych w firmie. Aktualnie każdy, nawet bez kontaktu z nami może obejrzeć podstawową wersję systemu edycji stron www online w przeglądarce. Strona znajduje się pod adresem www.trustcms.pl.

W Panelu dostępne są podstawowe opcje, jak edycja menu, aktualności, dodawanie podstron – wraz z pełną edycja ich zawartości w edytorze wizualnym, dodawaniem fotografii, dodaniem filmów flash, tabelami parametrów itd.

Ciekawą rzeczą jest zakładka oznaczona jako SEO, gdzie można zdefiniować takie parametry jak: title, keywords, description. Istnieje też możliwość automatycznego skopiowania tych parametrów z globalnie zdefiniowanych wcześniej opisów. Dzięki możliwości określania tych parametrów dla KAŻDEJ  podstrony pozycjonowanie strony stało się łatwiejsze – już na etapie edytorskim. SEO można dodawać do każdego elementu strony, który może funkcjonować samodzielnie, tj. np. do podstron, do kategorii podstron (gdzie podstrony po kliknięciu w punkt menu wyświetlane są jako skróty), do aktualności – zarówno do treści długiej  jak i do całej kategorii wpisów oraz do takich elementów jak kategorie fotografii, które są odpowiednikiem galerii, jak również do kategorii załączników (gdzie na jednej podstronie wyświetlane są np. pliki pdf do pobrania).

Autor: 9 lutego 2010