Tu jesteś:

Blog firmowy Trustnet

Wysokie prędkości w Trustnet

Speed

W ostatnich dniach rozwijaliśmy naszą częstochowską sieć światłowodów Trustnet. Przy okazji podłączyliśmy do niej nasze biuro, fundując sobie nowe prędkości. Na powyższym zdjęciu rozmazany samochód pokazuje w uproszczony sposób naszą szybkość w stosunku do wszystkich pozostałych.

W tym akapicie powinniśmy zacząć fachowe wyliczanki w rodzaju „wykorzystany został profesjonalny kabel światłowodowy 24-włóknowy”. Następnie opisać w języku adminów parę ciekawostek o treści „w podłączeniach światłowodu od przełącznicy do switcha (w tym wypadku jest to użyty Mikrotik RB260GS z wkładką WDM), stosowane są patchcordy SC-SC”, ale…wszyscy jesteśmy ludźmi i tak naprawdę liczy się to, że jest naprawdę szybko. Mówimy tutaj o gigabitowym internecie.

W biurowych (kuluarowych) rozmowach z adminami część dialogów wygląda mniej więcej tak:

– Aż by się pościągało coś <rozmarzonym tonem>.

– Pamiętaj, że mamy logi <admin sprowadza na ziemię>.

Po czym następuje wzmianka, że na biuro i tak został nałożony „kaganiec”, by nie przeciążyć łącza przez działanie na pełnych obrotach.

Oczywiście w żadnym wypadku nie popieramy downloadu cudzej twórczości. Jak naprawdę plastycznie przedstawić moc gigabitowego internetu? Odpalcie poniższy filmik, w którym twórcy pokazują to na przykładzie dwóch wiader i fioletowej wody. Można od razu przewinąć do 0:43.

Poniżej na zdjęciach rozkręcona mufa światłowodowa, kable i miejsce ich umiejscowienia:

Mufa Światłowód1Właz

Autor: 24 kwietnia 2015