Tu jesteś:

Blog firmowy Trustnet

Komputery Mini PC. Komu i gdzie przydadzą się najbardziej?

Miniaturyzują nam się te komputery w zastraszającym tempie. Jeszcze niedawno potrafiły zająć całe mieszkanie, przy czym i tak nie imponowały osiągami. Dzisiaj pełnoprawny komputer można zamknąć w niewielkiej bryle mieszczącej się w dłoni. No właśnie: pełnoprawny, ale to wciąż nie jest urządzenie konkurencyjne pod względem wydajności z droższymi blaszakami. Pytanie: kto mógłby skorzystać na urządzeniach Mini PC najbardziej?

servecom-szablon-reklamy-fb-4-ini-pc

Przedłużenie możliwości telewizora

Oczywiście, w sprzedaży od dawna są już telewizory z opcją Smart TV. Mimo to ich możliwości są dużo mniejsze aniżeli mini komputerów, o których mowa. Nawet najtańsze Mini PC na systemie Android spełnią podstawowe wymagania użytkowników, a więc z powodzeniem mogą stać się odtwarzaczem multimediów, telewizyjną przeglądarką internetu, konsolą do grania w mniej wymagające tytuły.

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie nowe telewizory mają Smart TV, dlatego miniaturowe komputery mogą stanowić znakomite rozszerzenie ich możliwości, a w wielu przypadkach nawet odwlec lub całkowicie anulować decyzję o zakupie nowego telewizora.

Do biura jak znalazł

Już za mniej więcej tysiąc złotych można znaleźć urządzenie, które świetnie sprawdzi się w roli komputera biurowego. Obsługa edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, przeglądanie stron WWW – dla średniej jakości Mini PC nie stanowi to żadnych problemów. A że wiele osób korzysta z komputera wyłącznie niemal do celów biurowych – Mini PC mogą być dla nich znakomitym, tanim rozwiązaniem, które jednocześnie nie będzie półśrodkiem, ale w pełni wartościowym narzędziem pracy.

Jeśli Twoje „M” jest małe

W porównaniu z komputerami stacjonarnymi, przesiadka na Mini PC to niesamowita oszczędność miejsca. Nagle bowiem zamieniamy siermiężnego blaszaka na małe urządzenie wielkości pudełka na biżuterię. Ci użytkownicy, którzy mieszkają w kawalerkach i małych mieszkankach, z pewnością zauważą – i docenią – zmianę.

To tylko kilka propozycji, bo Mini PC można wykorzystać w wieloraki sposób. Tak czy inaczej cała dyskusja sprowadza się do tezy, że są to urządzenia, przed którymi wielka przyszłość, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę nadzwyczaj niskie ceny, zaczynające się już od ok. 100 zł za urządzenie z systemem Android.

Autor: 30 listopada 2016