Tu jesteś:

Blog firmowy Trustnet

przenoszenie klienta na serwer dedykowany

Zgłosił się do nas kolejny Klient, który u _bardzo_poważnej_firmy_hostingowej_wiodącej_na_rynku przestał pasować do profilu dobrego Klienta z powodu przekroczenia transferów, zbytniego obciążania bazy danych, itd.

Nic prostszego – oferujemy w dobrej cenie serwery dedykowane, zatem spotkanie, przedstawienie oferty i jest decyzja. Standardowo pomagamy Klientom za niewielką opłatą przenieść dane od aktualnego usługodawcy (co w praktyce bardzo często niestety sprowadza się do odwalenia całości pracy za nich – ale trudno – sami proponowaliśmy).

Prace rozpoczęto tradycyjnie z początkiem weekendu, czyli ok. godz. 23.00 w piątek, tak, aby skończyć lekko po północy. Doszliśmy do baz danych, których było tylko 5 sztuk. Co się okazało, jeden z największych dostawców hostingu w Polsce używa w MySQL-u o wersji 5.x kodowania ISO. No cóż. po pewnej walce udało nam się wgrać bazy do MySQL-a, który standardowo – jak to wersja 5.x – koduje znaki w UTF.

Ostatecznie prace zakończyliśmy koło godz. 4.50 w sobotę (byliśmy lekko zdziwieni, że jeszcze jest ciemno  – chyba idzie ku zimie …)

Autor: 31 sierpnia 2009