Przykładowa specyfikacja

Standardowo moduły pogrupowane są w dwóch kategoriach: moduły podstawowe i moduły rozszerzające. W grupie podstawowej znajdują się moduły wymagane do poprawnego działania strony, jak również kilka prostych, z których można zrezygnować jeżeli dojdziemy do wniosku, że nie są nam potrzebne. Moduły z grupy rozszerzonej są wybierane przez klientów rzadziej, często są bardziej pracochłonne lub wymagają indywidualnego przystosowania pod klienta. Zawsze istnieje możliwość przerobienia któregoś z modułów zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

Moduły podstawowe CMS

Menu na stronie

Moduł umożliwia operacje na menu głównym strony internetowej, tj. dodawanie punktów menu, usuwanie oraz edycja poszczególnych pozycji menu. Można także za jego pomocą zmieniać kolejność punktów menu.

Edytor podstron

Moduł zapewnia zarządzanie treścią strony. Udostępnia szereg narzędzi za pomocą których możemy w dowolny sposób formatować tekst podstron używając do tego celu edytora podobnego do tego, który jest w OpenOffice, czy Microsoft Word. Istniej możliwość dodawania fotografii, załączników, filmów (można dodawać dowolne filmy w formacie Flash .flv). Moduł daje także możliwość zbierania informacji o najczęściej przeglądanych stronach.

Aktualności

Moduł umożliwia zamieszczanie aktualności. Można ustalać datę kiedy aktualność ma się pojawić na stronie, ustalać sposób prezentacji aktualności wraz z tzw. stronicowaniem, dzielić treść aktualności na treść krótką i długą. Tworząc aktualność można dodać przycisk „czytaj więcej” prowadzący do treści długiej, do dowolnej podstrony w serwisie lub do dowolnej strony zewnętrznej.

Zarządzanie referencjami

Moduł referencje umożliwia utworzenie listy wykonanych projektów w formie listy. Każdy wpis zawiera nazwę, krótki opis oraz mini galerię fotografii (powiększające się miniaturki pod każdym wpisem).

Licznik/statystyki

Po stronie użytkownika (na stronie www) wyświetlane są informacje o liczbie użytkowników online, oraz o liczbie odwiedzin z dnia, tygodnia, miesiąca, roku, wszystkich.

Administracja

Administracja zabezpieczona loginem oraz hasłem, moderowany dostęp poszczególnych administratorów, dowolna liczba administratorów oraz użytkowników (edytorów) zarządzających stroną, zapisywane są logi wszystkich wykonywanych czynności (dostępne dla administratorów).

Ankiety

Moduł daje możliwość dowolnego włączenia i wyłączenia wyświetlania ankiet. Można tworzyć proste ankiety wyświetlane na stronie głównej, istnieje możliwość prowadzenia wielu ankiet jednocześnie na różnych podstronach.

Wyszukiwarka na stronie

Możliwość wyszukiwania dowolnych słów lub zwrotów w całej zawartości serwisu.

Moduł pomocniczy: fotografie

Moduł ten udostępnia tworzenie wielu kategorii dla zdjęć w galerii, za jego pomocą wykonujemy upload zdjęć z poziomu przeglądarki. Dla zdjęć można tworzyć, edytować i wyłączać opisy wyświetlane jako tytuły. Do menu można dowolnie podpiąć kategorię zdjęć z galerii.

Moduł pomocniczy: załączniki

Moduł udostępnia tworzenie wielu kategorii dla załączników, za jego pomocą wykonujemy upload załączników z poziomu przeglądarki. Dla załączników można tworzyć, edytować i wyłączać opisy wyświetlane jako tytuły. Do menu można dowolnie podpiąć kategorię załączników.

Moduł pomocniczy: filmy flash

W panelu administracyjnym można dodawać filmy w technologii flash (podobnie jak to jest w serwisie youtube.com), wyświetlane w tzw. playerze flash. Filmy można umieszczać na dowolnej podstronie serwisu. Można tworzyć wiele kategorii filmów w galerii, upload filmów z poziomu przeglądarki.

Bannery na stronie

Moduł daje możliwość wstawiania bannerów graficznych na stronie, które mogą być linkowane do stron serwisu lub do stron zewnętrznych. Upload bannerów odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej. Banery można sortować, czyli ustalać ich kolejność na stronie.

Dokładne statystyki

Na stronie zbierane są dokładne statystyki odwiedzin, wraz z podaniem takich szczegółów jak miejsce, z którego są odwiedzający, skąd trafili na stronę, listę słów kluczowych po których trafili z wyszukiwarek na nasza stronę. Na której podstronie zaczęli odwiedziny i z której podstrony opuścili stronę. Statystyki są zaprezentowane w panelu zarządzania stroną w formacie Flash. Można przeglądać statystyki z przedziałów czasowych (dzień, tydzień miesiąc, rok itp.)

SEO (pozycjonowanie)

Każda strona jest wykonana za pomocą mechanizmu mod_rewrite, aby była widoczna jako oddzielna podstrona „statyczna” (z punku widzenia wyszukiwarek). Każda podstrona ma możliwość ustawienia własnych elementów jak: tytuł, słowa kluczowe, opis (w panelu zarządzania). Mechanizm ten jest częścią optymalizacji strony dla wyszukiwarek internetowych i wykorzystywany jest do pozycjonowania strony w internecie.

Inteligentny system monitorowania błędów

System zarządzania treścią w sposób ciągły monitoruje ew. błędy pojawiających się na serwerze. System weryfikuje wszystkie wywołania skryptów na serwerze i wysyła maila do administratora i programistów w momencie wystąpienia błędów np. 404, 500 itp.

Kodowanie strony

Kodowanie strony zgodnie ze specyfikacjami: XHTML i CSS2, język PHP5, kod oparty o bazę mySQL5, kodowanie polskich znaków UTF-8

Moduły rozszerzające

Skórka (budowa modularna strony)

Łatwa możliwość zmiany szaty (wyglądu) witryny. Możliwe jest stworzenia strony np. z grafiką w wersji letniej lub zimowej. Można przygotować różne skórki wraz ze zmianą tła, czcionek i banerów, zmieniane jednym kliknięciem w panelu.

Katalog produktów

Moduł pozwalający zaprezentować zawartość treściową strony. Daje możliwość tworzenia kategorii i podkategorii produktów lub działów. Posiada wiele funkcjonalności jak zbieranie informacji o najczęściej przeglądanych podstronach, możliwość dodawania fotografii (można dodawać fotografie tworząc mini galerię dla danej podstrony, podlinkowując już istniejącą galerię, możliwość podpisywania fotografii, podawania autora itp.). Za pomocą modułu możliwe jest dowolne formatowanie tekstu podstron, dostępny jest edytor podstron (przez przeglądarkę www) z podstawową funkcjonalnością edytorską, podobny jak w popularnych edytorach np. OpenOffice, czy Microsoft Word.

Gradacja uprawnień

Każda osoba mająca dostęp do edycji strony musi mieć dokładnie zdefiniowane uprawnienia do edycji każdego etapu strony (np. możliwość dodawania aktualności, edycja menu, edycja działu którym dana osoba się zajmuje).

Wersje językowe

Moduł opcjonalny, domyślnie jest wykonywana tylko wersja polska. Całość strony może mieć format wielojęzyczny, a zastosowanie kilku wersji językowych definiowane jest już na etapie projektu graficznego (flagi językowe do przełączania się pomiędzy stronami napisanymi w różnych językach, nagłówki flash oraz niektóre elementy graficzne zawierające tekst w języku obcym wykonujemy w ramach tworzenia wersji językowej). Istnieje możliwość wykorzystywania wgranych już galerii czy fotografii do podstron tworzonych w wersjach językowych.

Logowanie do strony (podstrony dla zalogowanych)

Moduł wykorzystywany np. do logowanie dla pracowników lub kontrahentów aby mogli oglądać np. pewne informacje wewnętrzne. Część aktualności może być oznaczona jako tylko dla zalogowanych i wtedy będą widziały je osoby, które są zalogowane. Pozostałe aktualności będą widzieli wszyscy. Na stronie będzie okno logowania. Dla użytkowników zalogowanych może być dodatkowo dostępna odrębna podstrona w serwisie np. z dokumentami do pobrania, która będzie niedostępnymi dla osób niezalogowanych. Dokumenty, fotografie i filmy w części dla zalogowanych są zaprezentowane w taki sposób, że nie można np. podać linka bezpośredniego do danego zasobu, co uniemożliwia dostęp do danych przez osoby niezalogowane.

Newsletter

Możliwość zapisywania się użytkowników do listy wysyłkowej. Zapisy weryfikowane są przez wysłanie linka potwierdzającego (zabezpieczenie przed spamowaniem). W panelu administracyjnym jest możliwość zarządzania wysyłanymi mailami, zarządzania zapisanymi użytkownikami (dodawanie, usuwanie), możliwość przeglądania mailingów archiwalnych wraz z adresami, do których były wysłane, a także możliwość przeglądania mailingów wysłanych do danego użytkownika.

Wersja testowa - Demo CMS

Wersję demonstracyjną naszego panela zarządzania CMS można zobaczyć pod adresem:


www.trustcms.pl

 

Konieczne jest założenie konta użytkownika. Co możemy zrobić wchodząć na stronę:

 

www.trustcms.pl/dodaj

 

Zawartość panela demonstracyjnego nie jest nigdzie wyświetlana, zatem zapraszamy do dowolnego testowania.