Nasza firma oferuje profesjonalne rozwiązania w zakresie łącz internetowych w Częstochowie dla firm oraz instytucji, jak również dla dostawców internetu.

Oferujemy dwa typy łącz biznesowych:

Łącze biznesowe o przepustowości gwarantowanej

Oferowane przez nas łącza mają gwarantową przepustowość do internetu (nawet nie używane, są zarezerwowane w zakresie pasma, jakie wykupił Klient).
Łącza są w pełni symetryczne np. łącze 10Mbps pozwala na równoczesną transmisję: download 10Mbps oraz upload 10Mbps (czyli sumarycznie 20 Mbps).

Łącze biznesowe o przepustowości niegwarantowanej

Najczęściej zestawiane przez nas łącza to:

dostęp o przepustowości gwarantowanej:

 • przepustowość: 512 kbps /512 kbps (download/upload)
 • przepustowość: 1024 kbps /1024 kbps (download/upload)
 • przepustowość: 2048 kbps /2048 kbps (download/upload)
 • przepustowość: 4096 kbps /4096kbps (download/upload)
 • przepustowość: 10 Mbps /10Mbps (download/upload)

dostęp biznesowy o przepustowość niegwarantowanej:

 • przepustowość: 1Mbps/512kbps (download/upload)
 • przepustowość: 2Mbps/1Mbps (download/upload)
 • przepustowość: 4Mbps/1Mbps (download/upload)
 • przepustowość: 4Mbps/2Mbps (download/upload)
 • przepustowość: 6Mbps /1Mbps (download/upload)
 • przepustowość: 6 Mbps /2Mbps (download/upload)
 • przepustowość: 8 Mbps /2Mbps (download/upload)
 • przepustowość: 10 Mbps /2Mbps (download/upload)

Technologia dostępu do internetu w Częstochowie

Łącza są zestawiane w technologii zależnej od lokalizacji Klienta, niemniej najczęściej są to linki radiowe (punkt-punkt) np. w paśmie radiowym 5500 MHz. Połączenia są zestawiane na sprzecie Miktotik lub Ubiquiti (w zależności od potrzeb i wymagania gwarantowanej przepustowości). Zestawiamy również połączenia na kablach miedzianych oraz na światłowodach.

Zapewnienie jakości technicznej

Abonament miesięczny łącz biznesowych w Częstochowie obejmuje: utrzymanie linku (badanie m.in strat pakietów – z dokładnością co do minuty, powiadamianie o niedostępności połączenia). W ramach abonamentu – w przypadku uszkodzenia urządzenia zostanie ono wymienione na nowe w najbliższym możliwym terminie (utrzymywane jest na stanie urządzenie zastępcze).

Nasze łącza posiadają routing BGP-4, zatem nawet jeżeli wystąpi np. awaria po stronie łącza jednego z naszych dostawców, to łącze będzie działać na drugim połączeniu, co dzięki dynamicznemu routingowi BGP jest dla Klienta niezauważalne.

Posiadane przez nas przepustowości upstreamów są całkowicie zdublowane, tj. przepustowość naszych łącz w węźle w Częstochowie jest ponad dwukrotnie większa niż aktualne potrzeby naszych Klientów.

Łącza docierające do nas są poprowadzone kilkoma geograficznie niezależnymi drogami, co zapewnia pełną niezawodność.

Łącza zapewniają dostawcy: GTS-Energis oraz ATM. Posiadamy też styki z operatorami lokalnymi

Usługi adresacji IP

Każdy Klient w zależności od potrzeb może otrzymać podklasę publicznych adresów IP. Klient otrzymuje klasę przyłączeniową na adresach publicznych z naszych klas adresowych np. 193.93.89.4/30 (jeden użyteczny adres IP publiczny). W przypadku łącz o przepustowości niegwarantowanej Klient otrzymuje publiczny adres IP. Na urządzeniu po stronie Klienta może być zrealizowane np. rozdzielenie sygnału (nat).

W przypadku wykupienia większych przepustowości jest możliwość, żeby Klient za naszym pośrednictwem wystąpił do RIPE o przydział własnych klas adresów np. typu PI (provider independent).

Zapewniamy kompletną infrastrukturę dla obsługi łącza: routing BGP, serwery DNS, wpisy revDNS, itp.

 

Zobacz też informacje o naszym zapleczu technicznym

Oferta na biznesowy dostęp do internetu

Jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymaniem oferty w zakresie biznesowego dostępu do internetu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza,