Realizacja związana z odnowieniem oficjalnej strony internetowej o. Adama Szustaka, dominikanina, znanego kaznodziei i duszpasterza akademickiego, autora książek i treści internetowych.

Portal Langusta na palmie gromadzi twórczość zakonnika, uzupełnianą regularnie o nowe publikacje i treści video, tworzone specjalnie dla licznych internautów. Nietypową nazwę zainspirowała mozaika w jednej katedr chrześcijańskich we włoskiej Akwilei.

Współpraca z o. Adamem Szustakiem sięga okresu wakacyjnego w 2012 roku, gdy stworzyliśmy pierwszą wersję strony na podstawie dostarczonych szablonów graficznych. Zimą 2015 roku dominikanin zwrócił się do naszego przedstawiciela po niezadowalającej kooperacji z inną firmą internetową. Operowaliśmy na udostępnionych materiałach, związanych z projektem graficznym i strukturą strony. Do naszych zadań należały prace programistyczne i doprowadzenie całej realizacji do końca.

Schemat strony oparto na pełnoekranowych slajdach, które przenoszą internautów do osobnych podstron, związanych z kilkoma rodzajami materiałów tekstowych i audiowizualnych. Zawarto trzy stałe przyciski prowadzące do zakładek, które pełnią formę nawigacji po portalu. Zaimplementowano również dedykowany moduł kalendarza, w którym dodaje się informacje o nadchodzących terminach rekolekcji i kazań.

Całość oparto na autorskim systemie zarządzania treścią - TrustCMS, gdzie Klient samodzielnie modyfikuje zawartość, który rozbudowano o niestandardowe modyfikacje. Wśród nich znalazł się m.in. moduł związany z wzbudowanym odtwarzaczaczem treści audiowizualnych.

Langustę na palmie w pełni dostosowano do wyświetlania na ekranach urządzeń mobilnych.Parametr Wartość
adres www www.langustanapalmie.pl
data realizacji luty 2016
czas trwana 6-10 tygodni
technologie CMS, PHP, SQL
Strona: zobacz online