Firma Trustnet od samego początku działalności (rok 2002) zajmuje się specjalistycznie usługami związanymi z internetem. Nasze podstawowe usługi to tworzenie stron www (mamy własne studio projektowe), hosting (utrzymanie stron na własnych serwerach we własnym datacenter) oraz profesjonalny dostęp do internetu. Działamy na rynku częstochowskim (Częstochowa), niemniej ze względu na globalność internetu, do naszych Klientów należą firmy z całej Polski (choć wykonywaliśmy również projekty www m.in dla Uniwersytetu Illinois/USA oraz klientów z Włoch).

Jesteśmy zespołem młodych a zarazem doświadczonych specjalistów posiadających odpowiednie wykształcenie (prawie 90% naszych pracowników to osoby po studiach - głównie informatycznych z ukończonymi uczelniami w Krakowie, Wrocławiu i Częstochowie) jak i doświadczenie w zakresie promocji w internecie sięgające 1996 roku.

Na chwilę obecną jesteśmy największą firmą w regionie częstochowskim zajmującą się projektowaniem stron www.

projektowanie stron www

Specjalizujemy się w budowie stron www - każdy nasz projekt jest całkowicie indywidualny, dopasowany do potrzeb, wymagań i gustu Klienta. Oprócz stron www zajmujemy się całą otoczką, tj:

  • budowa każdej strony www zgodnie ze specyfikacją W3.org (xhtml, CSS2 a ostatnio też html5) oraz jako "browser independent"
  • tworzenie niepowtarzalnych projektów www
  • tworzenie stron od prostych wizytówek firmy, przez katalogi produktów, do sklepów internetowych oraz coraz częściej spotykanych tzw. systemów zarządzania treścią (CMS)
  • pozycjonowanie stron naszych Klientów w wyszukiwarkach i katalogach branżowych

Przy tworzeniu stron www Klientów zakładamy, że:

  • ma być ładna - zachęca do pozostania na niej dłużej,
  • ma być skuteczna - przynosić Klientowi dochód lub prestiż,
  • ma się szybko ładować, być zgodna z standardami

hosting - nasze serwery

Zapewniamy naszym Klientom miejsce na własnych serwerach fizycznych (posiadamy własną serwerownię w Częstochowie). Na chwilę obecną posiadamy łącza o przepustowości kilkuset megabitów od kilku niezależnych operatorów wraz z własnym routingiem BGP-4 oraz własną adresacją ASN. Dużą wagę, oprócz niezawodności świadczonych usług przywiązujemy do bezpieczeństwa danych na naszych serwerach. Oferujemy naszym Klientom niezawodne konta e-mail (z ochroną antywirusową i antyspamową), serwery wirtualne www (wraz z dostępem do panela zarządzania kontem), rejestrację domen polskich i światowych, jak również kolokację serwerów fizycznych, serwery dedykowane. Używamy markowego sprzętu takich firm jak: HP, Thomas Krenn, Intel, Dell.

Działamy sprawnie i niezawodnie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.