Gmina Janów - oficjalna strona

Projekt i wykonanie nowej wersji oficjalnej strony internetowej dla podczęstochowskiej gminy Janów. Siedziba gminy znajduje się w Janowie, oddalonym około 30 kilometrów od Częstochowy.

 

Współpracę z przedstawicielami gminy nawiązaliśmy jeszcze w 2008 roku, gdy powstała pierwsza strona internetowa dla mieszkańców. Po latach potrzeba  zmian powodowana była koniecznością aktualizacji panelu administracyjnego i dostosowania zasobów strony pod kątem programistycznym do obecnych standardów.

 

Witryna została oparta na autorskim systemie zarządzania treścią - TrustCMS, gdzie Klient samodzielnie modyfikuje zawartość. Dokonano przebudowy struktury serwisu wraz z wykonaniem nowego projektu graficznego.
Strona została w pełni dostosowana do ekranów urządzeń mobilnych oraz wytycznych standardu WCAG.

 

Po stronie administracyjnej wdrożono szereg niestandardowych modułów, związanych z nadawaniem uprawnień użytkowników i ułatwiających aktualizację treści na stronie.

Klient zdecydowł się na jeden z pakietów hostingowych Trustnet, na który przeniesiono wieloletnie archiwum serwisu w celu zachowania ciągłości.