Serwery VPS (Virtual Private Server)

Usługa serwera VPS (ang. Virtual Private Server) polega na podzieleniu maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych - wirtualnych. Każdy z Klientów zarządzania swoim własnym serwerem będącym kompletnym systemem operacyjnym m.in. z pełnym dostęp do konta root. Z zewnątrz serwer vps wygląda tak samo, jakby to była pełna maszyna fizyczna.

Na takim serwerze Klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany i skonfigurowany system operacyjny.

Zarządzanie serwerem

Serwery vps głównie zarządzane są przez Klientów poprzez protokół SSH lub wykupiony oddzielnie panel administracyjny np. WHM/Cpanel.

Zapewniamy wysoką jakość pracy serwera bez konieczności ponoszenia kosztów utrzymania własnej infrastruktury technicznej.

Co nas wyróżnia ?

W naszej ofercie jawnie podajemy, jaka maszyna fizyczna oddana jest do dyspozycji Klienta. Aktualnie serwery VPS są instalowane na serwerach marki Thomas Krenn (Intel Xeon 8 rdzeniowy 2,66 MHz, RAM DDR3 (1333MHz), dyski Seagate Constellation SAS, RAID sprzętowy 3Ware).

Jest to oferta na świadomych Klientów, którzy są zainteresowani dokładną specyfikacją usług a nie jedynie ceną (w ramach której dostają, jak to często bywa określane w wielu firmach: "dostęp do procesora 2+ GHz", który to parametr jest zupełnie nieprecyzyjny (np. procesory Celeron też występują w takim taktowaniu, jak również stare generacje Intel Xeon, które są nieporównywalne wydajnościowo do nowych konstrukcji).

Na jednej maszynie fizycznej uruchomione jest nie więcej niż 8 serwerów VPS (co zapewnia jakość i wydajność).

W skład usługi serwera vps wchodzi:

  • zabezpieczone, klimatyzowane pomieszczenie serwerowni,
  • monitoring 24 godziny na dobę,
  • zasilanie serwerowni z dwóch podstacji energetycznych,
  • zasilanie awaryjne (UPS),
  • port GigabitEthernet,
  • łącza z routingiem BGP-4 do kilku niezależnych dostawców. Naszymi głównymi dostawcami są: GTS-Energis oraz ATM S.A. Posiadamy również styki z operatorami lokalnymi
  • serwerownia zlokalizowana jest w Częstochowie,
  • na jednej maszynie fizycznej ze względu na wydajność i zapewnienie jakości działania nie uruchamiamy więcej niż 8 serwerów vps.


Ponadto w ramach usługi wynajęcia serwera dedykowanego zapewniamy:

  • rozliczanie za generowany ruch na porcie 100Mbps, lub rozliczanie za wykorzystany transfer (forma do wyboru),
  • utrzymywanie serwerów DNS dla domeny Klienta.


Pomoc przy migracji

W przypadku zmiany hostingu na zlokalizowany u nas serwer dedykowany lub vps oferujemy pomoc w przenosinach aktualnie posiadanej strony internetowej, baz danych itp. Szczegóły ustalane są indywidualnie z Klientem.