Studio fotograficzne

Klientom, którzy zgłaszają nam, że do wykonania nowej strony internetowej nie posiadają własnych fotografii oferujemy wykonywanie sesji fotograficznych plenerowych (np. obiektów Klienta, biur, hal produkcyjnych itp) jak również fotografii studyjnych. Na życzenie Klientów wykonujemy również retusz zrobionych fotografii.

Przeznaczenie fotografii

Fotografie przeznaczone są głównie do celu zamieszczenia ich na stronach internetowych, ale klient otrzymuje od nas gotowe fotografie w rozdzielczości mogącej mieć zastosownaie w druku. Wraz z fotografiami przekazujemy prawa autorskie majątkowe z możliwością wykorzystywania fotografii na dowolnych polach eksploatacji (zgodnie z art. 50 Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych).

Fotografie standardowo mają wymiary 4288x2848px. W przypadku kadrowania fotografii mogą mieć inne wymiary.

Sprawy techniczne, procedury, obróbka

Organizując sesję fotograficzną wykonujemy zawsze większą liczbę fotogafii niż Klient początkowo zleca. Po wstępnej selekcji fotografii prezentujemy Klientowi dużą liczbę fotografii do przejrzenia i ostatecznego wyboru. Wybrane przez Klienta fotogafie są poddawane podstawowej obróbce, tj. korekta nasycenia barw, kontrastów, wyostrzane, kadrowane - zależnie od potrzeb dla konkretnej fotografii.

W niektórych przypadkach Klient może zlecić obróbkę zaawansowaną niektórych fotografii jak np. wyretuszowanie z fotografii niepotrzebnych elementów. Taka obróbka często zdarza się przy fotografowaniu budynków - niekiedy w momencie fotografowania przed budynkiem stoi samochód, którego w fotografii docelowej nie powinno być lub występują jakieś plamy na elewacji, w lustrzanych oknach odbija się sąsiednia posesja itp.

Przykład zaawansowanego retuszu fotografii

Poniżej prezentujemy przykład retuszu fotografii: na stronę interntową miał trafić budynek firmy, który był niewykończony. Usunięte miały zostać z fotografii również elementy konstrukcji stalowych leżące na placu przed budynkiem i samochody.fotografia przed retuszem


fotografia po retuszu

W przypadku tej fotografii retusz służył wykonaniu szybkiej animacji zatem jego dokładność nie musiała być duża.


Fotografia studyjna

Dysponujemy studiem fotograficznym, które może być wykorzystywane do fotografii produktów np. dla celów katalogu firmowego. Dysponujemy m.in. dużym namiotem bezcieniowym (1,5mx1,5m) w którym były fotografowane piłki, aktualnie znajdujące się na stronie www.stantoma.pl. Pracujemy na sprzęcie marki Nikon.