Projektowanie stron www

Strony internetowe

Wykonujemy strony internetowe w dwóch podstawowych odmianach:

  • strony internetowe oparte na autorskiej aplikacji systemu zarządzania treścią. W tym przypadku Klient ma możliwość dowolnego kształtowania strony www zarządzając nią w panelu administracyjnym. Zmiany mogą dotyczyć m.in.:
    • układu menu, edycji podstron, edycji aktualności, dodawania fotografii i tworzenia galerii, dodawania szybkich linków, zarządzanie układem strony - dodawanie i edycja boksów z dowolną zawartością, zarządzanie zawartością elementów SEO dla każdej z podstron (title, deywords, description), zarządzanie ankietami i sondami, integracją z serwisami społecznościowymi (np. facebook), tworzenie kategorii podstron, zarządzanie sposobem wyświetlania miniatur fotografii, zarządzania bannerami animowanymi, zarządzanie newsletterem, tworzenie dowolnej liczby formularzy interaktywnych, edycję wszystkich elementów strony w wielu wersjach językowych, zarządzanie modułem tłumaczeń tekstów na stronie i wiele innych ...
  • zaawansowane strony internetowe oparte na autorskiej aplikacji systemu zarządzania treścią TrustCMS. Klient ma możliwość dowolnego kształtowania strony www zarządzając nią w panelu administracyjnym. Strona projektowana jest i dostosowana całkowicie do wymagań Klienta. Może zawierać różnego rodzaju panele administracyjne do zarządzania usługami - zarówno w części "publicznej" strony www, jak i w części zaplecza. Strona www może zawierać integracje z usługami zewnętrznymi łącząc się z nim w dowolnej formie np. przez API. Zaawansowana, specjalistyczna strona www może nawet działać w układzie klient-serwer, gdzie części administracyjna strony i część prezentacyjna znajdują się w różnych lokalizacjach i komunikują się ze sobą zdalnie.

Procedury naszej pracy

Projektując strony internetowe trzymając się sprawdzonych procedur naszej pracy:

Rozmowa z Klientem
Wstępna rozmowa z Klientem, który przedstawia nam zadanie, jakie ma spełniać strona internetowa. Cel ten jest analizowany i oceniany przez specjalistów z naszej firmy. Analizowana jest grupa docelowa, potrzebne i dostępne technologie. Określana jest wstępna strategia oraz harmonogram prac. Ustalany jest również budżet.
Przygotowanie oferty
Przygotowujemy sformalizowany dokument zawierający ustalenia z pierwszego etapu - czyli zbieramy i zapisujemy wszystkie wytyczne Klienta dotyczace strony www. Moduły i niestandardowe rozwiązania sa wyceniane. Na podstawie spisanych uwag i wytycznych tworzona jest umowa na wykonanie serwisu internetowego.
Projekt graficzny
Opracowany zostaje układ graficzny serwisu www oraz zasady nawigacji na stronie. Uruchamiane są również wszystkie konieczne elementy technologiczne. Projekt graficzny strony internetowej zostaje zatwierdzony przez Klienta, nanoszone są ewentualne poprawki.
Programowanie
Po zatwierdzeniu szablonu projektu www, zespół programistów przystępuje do tworzenia pierwszej kompletnej wersji serwisu internetowego. Programowanie strony www to czynność wewnętrzna, bez udziału Klienta, uwzględniająca wszystkie wymogi funcjonalne oraz wykonywana zgodnie z zachowaniem standardów programowania zarówno sieciowych, jak i wewnętrznych firmowych.
Instalacja na serwerze
Po zakończeniu etapu programowania strona jest instalowana na serwerze wskazanym przez Klienta lub na naszym dla celów testowych. Klient otrzymuje dostęp do panela zarządzania treścią oraz ma możliwość zapoznania się z prawie gotowym projektem.
Wprowadzenie treści
Założenie budowy strony opartej na systemie zarządzania treścią jest takie, że Klient ma możliwość samodzielnie wprowadzać dowolną treść na stronie - łącznie z modyfikowaniem menu, aktulności, boksów, galerii fotografii. Należy jednak wstępnie wprowadzić pewną część treści dostarczoną przez Klienta, zbudować układ menu, linków itd. W większości przypadków wprowadzana jest cała dostarczona przez Klienta treść na stronę intetrnetową.
Szkolenie z obsługi systemu zarządzania treścią
Zawsze umawiamy się z Klientem na szkolenie z systemu zarządzania treścią. System CMS przygotowany przez nas jest bardzo prosty, ale staramy się zwrócić uwagę Klienta na niektóre cechy, które pozwolą wykorzystać pełen potencjał systemu zarządzania treścią do edycji treści strony.
Opublikowanie strony www
Po ostatecznym zatwierdzeniu wprowadzonej treści i szkoleniu Klienta strona jest instalowana na wskazanym przez Klienta serwerze. Czasem do już istniejącej wersji testowej przepinana jest domena - wszystko zależnie od ustaleń z Klientem.

Termin wykonania

Cały proces jest elastyczny i pozwala stworzyć dowolny serwis internetowy w czasie nie dłuższym niż trzy do ośmiu tygodni zależnie od stopnia skomplikowania projektu www. Po tym czasie Klient otrzymuje gotowy produkt internetowy, który jest gotowy do pracy praktycznie od razu.

Przykładowe ekrany edytora systemu zarządzania treścią (CMS) zaprojektowanego przez naszą firmę:

Formularz zapytania o ofertę na stronę www

Aby otrzymać szczegółową ofertę dla Państwa strony www prosimy wypełnić poniższy formularz.