System zarządzania treścią CMS

W przypadku tworzenia stron internetowych naszą specjalizacją są projekty, oparte o systemy zarządzania treścią – dynamiczne strony www, gdzie można bezpośrednio przez przeglądarkę dokonywać modyfikacji układu menu, treści poszczególnych podstron, jak również zarządzać wieloma innymi elementami jak: podstrony, ankiety, bannery, galerie fotograficzne. O ile w przypadku prostych stron internetowych zastosowanie systemu zarządzania treścią nie zawsze jest konieczne to w przypadku sklepów internetowych, które są rozbudowaną wersją stron dynamicznych, nie da się tego ominąć.

Co to jest CMS

System zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS) to aplikacja internetowa, która umożliwia zarządzanie stroną internetową w sposób w pełni zautomatyzowany. Po utworzeniu serwisu internetowego umożliwia jego rozbudowę i aktualizację bez konieczności znajomości trudnych zagadnień technicznych związanych z tworzeniem stron internetowych. Taki system CMS dostarcza mechanizmy dające możliwość kształtowania treści oraz sposobu prezentacji witryny internetowej. Dostarcza interfejsy użytkownika, w postaci www, zawierające wszystkie moduły zarządzające stroną.

Działanie systemu CMS oparte jest o zasadę oddzielenia treści witryny internetowej od jej wyglądu. Wprowadzane zmiany przechowywane są w bazie danych i "wyciągane" z niej w momencie kiedy strona www jest wyświetlana. Pobrane z bazy danych informacje wstawiane są w odpowiednie miejsca na stronie głównej. Wszystko odbywa się automatycznie.

Takie systemy dają spore możliwości zarządzania. W przypadku dużej liczby osób mających wpływ na wygląd i treści pojawiające się na stronie umożliwiają każdej z nich skupienie się na swoim zadaniu. Wyniki prac każdej z osób są uniezależnione od rezultatów prac pozostałych członków zespołu. Jedna osoba może zajmować się wyglądem witryny, a inne edycją powierzonych im działów. Całość w efekcie działania CMS zostanie połączona w jeden, dynamiczny i poprawnie działający serwis.

Nasz system CMS

Zdecydowana większość stron internetowych tworzonych przez naszą firmą oparta jest na systemie zarządzania treścią. Jest to bezpieczna aplikacja naszego autorstwa z dokładnie opisanymi i podzielonymi poziomami dostępu do edycji poszczególnych elementów strony. Wszystkie czynności wykonywane przez edytorów są logowane. Dostęp do modułów zarządzania stroną może być dokonywany przez szyfrowane połączenie (certyfikat SSL). Nasz system CMS posiada sporą liczbę gotowych modułów, ale daje także nieograniczone możliwości dodawania nowych. Klient, któremu wykonujemy stronę internetową, może wybrać dowolne z dostępnych modułów, ale także zlecić przerobienie któregoś z gotowych lub wykonanie nowego modułu, który powstaje w oparciu o indywidualne wytyczne.

Obecnie rozwijamy wersję 3.0 systemu TrustCMS, który został przepisany praktycznie od początku, z powodu zmieniających się technologii programistycznych. Aktualnie programujemy w oparciu o framework PHP Laravel, część publiczna w oparciu o framework Bootstrap, a wszystkie strony wdrażane są na najnowszych serwerach PHP, co najmniej 8.0

Zobacz demostracyjną wersję naszego systemu CMS

www.trustcms.pl


wersja demonstracyjna będzie dostępna wkrótce